| matei200 a întrebat:

Mi-am conectat castile la PC si cand am dat drumul la muzica, se auzea doar instrumentalul nu si vocea. Ce setari pot face ca sa se auda din nou vocea artistului?
P.S: Castile sunt bagate bine in calculator.

Răspuns Câştigător
| WxRo a răspuns:

Placile realtek au o functie numita karaoke. Care face ( cica ) fix acest lucru. Estompeaza vocea.
Uite unde este aceasta functie :
http://ww2.justanswer.com/......anager.jpg
http://thewindowsclub.thewindowsclubco.netdna-cdn.com/......ffects.png

6 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu ai tu treaba nici cu voce nici cu nimic, asa e melodia, oare cate de zerzec esti incat sa crezi asa ceva? nu are cum sa se auda doar vocea daca muzica e descarcata, e de la casti

| tpuuser999 a răspuns:

Daca esti sigur ca n-au nimic castile sau melodia, atunci trebuie sa fie din aplicatia de la placa de sunet (Realtek, CMedia, Conexant) care apare de obicei langa cea. Ai activat un efect de procesare care estompeaza vocea, si trebuie sa intri inapoi si sa dai "Clear" sau sa schimbi pe "None".

| UnNimeniFaraNimic a răspuns:

Asa e melodia. Dar daca ai probleme cu audio-ul in general iti sugerez sa schimbi placa audio.

| matei200 explică (pentru WxRo):

Mersi mult

| matei200 explică (pentru WxRo):

Si..hmm(nu prea ma pricep asa in calculatoare) unde gasesc aceasta aplicatie? Adica ce ar trebii sa scriu in Start ca sa mi-o dea?

| matei200 explică (pentru WxRo):

Nu mai conteaza...am gasit-o