| Cornel_6311 a întrebat:

Mi-am instalat windows 7 de curand si vad ca nu imi merge winfast tv 2000 xp global. Singurul lucru care nu imi merge este sunetul... am instalat si realtek ultima versiune si tot nu se aude nimic.Pe windows xp imi mergea dar pe 7 nu imi merge. Mi-a spus cineva ca trebuie sa instalez un driver dar nu mi-a zis si numele.Raspunsul care ma ajuta primeste funda! Si nu imi spuneti sa ma pun inapoi pe xp... asta nu e raspuns

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai driverele de sunet de la placa de baza le-ai instalat? "am instalat si realtek ultima versiune"...pai crezi ca daca ai instalat ultima versiune te ajuta cu ceva? Trebuie instalate driverele specifice placii tale de baza. Ai fost la producator sa iei driverele? Esti sigur ca placa ta de baza are drivere pentru windows 7?

| Cornel_6311 explică (pentru K0sti):

Am rezolvat problema! trebuia sa fac niste setari la winfast. normal ca am instalat toate driverele! oricum mersi

| K0sti a răspuns (pentru Cornel_6311):

Pai pentru tine poate o fi normal, pentru multi altii nu e. Si atunci a trebuit sa intreb. Bine ca ai rezolvat.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici: http://www.ma-config.com/en
Apasa start teh detection si-ti va cere sa instalezi un programel "ma config". Il instalezi dai iarasi start the detection si apoi te uiti in my drivers. Instalezi cele mai noi drivere ce le gasesti acolo.

| Artist_Photoshop_1980 a răspuns:

Poate ai calculator de guma.