| Sebastian9801 a întrebat:

Mi-am instalat Windows 8 Pro x64 si l-am downloadat deja activat, intrebarea mea este, tinand cont de faptul ca cei de la Microsoft au multe sisteme de siguranta, ce updatari sau ce programe este bine sa evit pentru a nu avea nici un fel de probleme?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Eu am windows 8 si isi face update automat, dar nu m-a blocat nimeni pina acum.Il am cam de citeva luni.Chiar l-am lasat asa sa vad ce se intimpla.Deocamdata nimic si am cam 3 luni deja.Nu am setata absolut nimic ce sa updateze, pur si simplu este pe automatic update si-a facut pina acum de citeva ori update.Mai departe nu stiu.

| taken a răspuns:

La windows 7 trebuie sa te feresti de update-ul KB971033.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Nu stiu daca la Windows 8 este la fel, caut si daca gasesc ceva te anunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai ar fi trebuit sa eviti descarcarea de pe net a unui windows nelegal. Poti avea nenumarate neplaceri deoarece ca ai incalcat legea drepturilor de autor cat si pentru faptul ca acea varianta de windows 8 nu este sigura. Daca nu-ti permiti o licenta si doresti sa folosesti windows 8, mai bine luai de pe siteul MS varianta Enterprise activat si legal pentru 90 de zile, cu posibilitate de reactivare inca 90 de zile cu comanda slmgr -rearm.

| charleslouboutin a răspuns:

Mai simplu nu faci updateuri! Cand va aparea ceva folositor, instalezi manual. Oricum windows 8 e pentru touchscreen..si oricum e mai nasol decat 7, deci nu vad de ce ti l-ai instalat, dar fie.