| skull12 a întrebat:

Salut, mi-am luat un tv de 108 cm si un suport sa-l prind in perete, suruburile care se bag in tv sunt mai groase decat ar trebui, este normal, nu este bun suportul sau nu am gasit eu modalitatea de prindere in tv? Adica acele suruburi m6x20mm care se pun in tv sunt universale pentru toate tv urile sau difera trebuie sa iau altele, lamuriti-ma?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Algo098 a răspuns:

Probabil ca ai nevoie de M4x10mm sau M4x20mm plus saibe mari ca sa se prinda bine in suport. Sunt TV-uri care au piulita M4 si TV-uri care au piulita M6. Eu la suportul tv am gasit in cutie 3 seturi de suruburi, M4, M6 si M8. Am folosit la un TV LG 108cm suruburi M6, dar se vede ca pot fi de orice dimensiune, in functie de producatorul TV-ului. Daca suportul se potriveste la gaurile din TV dar suruburile suportului sunt prea groase, atunci se pot cumpara suruburi M4 sau cat e diametrul piulitelor din TV, plus saibe si e totul OK. Suruburile care intra in TV nu trebuie sa fie prea lungi, sau daca sunt lungi sa fie fortate in tv ca pot ajunge la ecran. Fie se cauta suruburi mai scurte, fie se mai taie din surub daca e prea lung (la taiere trebuie intai bagata o piulita pe surub pana langa capul surubului, care va fi scoasa dupa taiere ca sa refaca filetul in locul unde a fost taiat surubul).

| Algo098 a răspuns (pentru Algo098):

Daca nu ai primit mesajul, poate e din cauza setarilor cu privire la mesaje de pe contul tau

4 răspunsuri:
| SkyWaves a răspuns:

Pai suruburile sunt diferite de la suport la suport. Ale tale sunt mai groase pentru ca sunt facute sa reziste la greutati mai mari.

| skull12 explică (pentru SkyWaves):

Pai nu imi incap in spatele televizorului pentru prindere

| SkyWaves a răspuns (pentru skull12):

Atunci va trebuii sa te duci cu el de unde l-ai luat