| catalinutzu95 a întrebat:

mi-am pus la telefon un tipar si fratele meu a incercat de multe ori pana la blocat si acum imi zice sa ma conectez la contul google dar nu am net pe telefon si nu pot sa ma conectez la wi-fi ce pot sa fac un raspuns urgent va rog

3 răspunsuri:
| cby a răspuns:

Nu a fost foarte inteligent ce ai facut. Ca de obicei nimeni nu mai citeste instructiunile. Nu stiu ce sanse ai daca nu ai conectat smartphone-ul tau android la un cont Google inca de la prima pornire. Incearca eventual sa scoti bateria si sa o reintroduci dupa citeva minute. Daca nu merge asa, nu am nicio idee. sad
O alta posibila rezolvare: Fa-ti cont pe google (pe gmail de exemplu) daca nu ai si mergi intr-un mall unde ai wifi gratuit, incearca sa-l conectezi la cont acolo si vezi daca reusesti asa.

| catalinutzu95 explică (pentru cby):

Eu am router si acasa dar nu il pot conecta deoarece nu pot sa intru la setari ca sa pornesc wi-fi

| cby a răspuns:

Router-ul trebuie setat de pe un calculator. Daca mai ai CD-ul sau macar pliantele care au venit cu el, il poti instala singur. Vezi la mine pe blog cum am facut eu. http://agenda-mea.blogspot.ro/......acasa.html