| xLonelyStoner a întrebat:

Salut, mi-am pus un sistem audio pe masina prin improvizatie in felul urmator: convertor de curent bagat la bricheta masinii, prelungitor pana in portbagaj-sistem. Am ales improvizatia asta din comoditate si lipsa de bani plus ca bag pur si simplu jackul la telefon si pun telefonul in suport si gata. aa si consumul foarte mic. Am ascultat odata practic vreo 3 ore si dupa a pornit masina instantaneu. Problema e ca daca scot jackul, sau la noul meu telefon intre melodii, se aude un bazait foarte tare si enervant, chestie care nu se intampla absolut deloc atunci cand il bag in perete in casa. E ca si cum as pune mana pe jack atat ca destul de tare. La vechiul telefon atat timp cat era bagat jackul nu se auzea nimic(un S1) iar la cel nou(S3 Neo) cumparat acum 2 zile se aude la pauza dintre piese.

2 răspunsuri:
| Klandestin a răspuns:

Cine stie, am mai patit si eu sad mie si sistemu face asa cand ma joc, da doar cand ma joc se aude un bazait puternic, nu stiu care ar fi cauza, dar de ce faci improvizati? Cred ca e foarte mic sistemu (w) cu max 80 lei din piata iti iei kit pentru muzica, cabluri, siguranta, etc si merge pentru un 300w

| xLonelyStoner explică (pentru Klandestin):

Pentru ca sistemul e de camera si se alimenteaza la 220. Da e destul de mic si pana imi iau alta masina merge asa.