| anonim_4396 a întrebat:

am legat un jack de 3, 5 mm la o boxa nu chiar mare de 3w si cand am bagat-o intr-un telefon se auzea foarte incet am incercat sa pun si o baterie dar nimic, am incercat si cu 2 si tot nimic tot la fel se aude.

Deci ce trebuie sa fac sa se auda tare boxa?

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Cam nimic atata timp cat telefonul n-are amplificare.

Ai incercat sa dai volumul mai tare la telefon? Si in casti tot asa de incet se aude? Boxele pe PC se aud cum trebuie?

PS: ceva imi zice ca ori boxa, ori telefonul au ceva. la mine se aude Ok in telefon pe un sistem 2.1. de 75W in total...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai amplificator, sau doar ai legat direct de la mufa la difuzor?

| Nicu47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am amplificator si da am legat direct la jack boxa

| anonim_4396 explică (pentru Nicu47):

Pai nu are cum sa iti mearga doar asawinking daca ai acasa un aparat radio ce nu il folosesti te invat eu cum sa faci amplificator din el e foarte simplu happy

| Nicu47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da am happy

| anonim_4396 explică (pentru Nicu47):

Adauga valensteyn12 in messenger mai vb acolo