| FloriinZEW a întrebat:

Salut.
Mi-am schimbat procesorul recent, dar am o problemă. Când intru în orice joc încep să am un FPS Drop, CPU Usage-ul urcă la 100%, iar orice joc ar fi îmi scade performanţa la 5 fps, rămâne aşa vreo 10 secunde, dupa care urcă din nou la FPS-ul normal, iar CPU Usage-ul scade la normal. (40-50). Dacă nu intru în vreun joc, nu se întâmplă nimic, merge ca uns. Fundă + vot dacă îmi spune cineva cum să rezolv.

9 răspunsuri:
| FloriinZEW explică:

Am uitat să precizez, procesorul este AMD Athlon 64 X2 6000+ de 3.1 GHz.

| sltlp a răspuns (pentru FloriinZEW):

Ai schimbat procesorul bun. Ce procesor ai avut si ce procesor ai acum(vad ca ai zis doar unul din procesare, si nici ala nu stiu daca e cel vechi sau cel nou).

| FloriinZEW explică (pentru sltlp):

Acum am AMD Athlon 64 X2 6000+, inainte aveam AMD Sempron LE-1150 de 2.0 GHz.

| sltlp a răspuns (pentru FloriinZEW):

Ai reinstalat windows-ul si driverul de la chipset?

| FloriinZEW explică (pentru sltlp):

Windowsul da, driverul la chipset nu.
Il instalez si revin

| FloriinZEW explică (pentru sltlp):

La fel e. thinking
O sa incerc sa-mi pun windows 8, sa vad daca e la fel.

| sltlp a răspuns (pentru FloriinZEW):

Apropo, despre ce joc este vorba?

| Kraxy a răspuns (pentru sltlp):

CS:GO, League of Legends, Crysis, la orice joc face asa.
Tot eu sunt, nu mai pot posta de pe celalalt cont.

| sltlp a răspuns (pentru Kraxy):

Nu prea stiu ce sa zic. Situatia este foarte ciudata. PRin msconfig ai umblat?