| Justusee34 a întrebat:

Salut.
Mi s-a stricat acumulatorul de la laptop, pana îmi iau altul mai e dar am nevoie sa folosesc laptop-ul.
Eu am un acumulator mai vechi doar ca Output 19v, 3, 42A pe când la acumulatorul original e 19v, 2, 37A.
Are ceva dacă folosesc acumulator vechi la laptop?
La acumulatorul vechi mufa e mai mare dacă folosesc un adaptor pentru a întra în laptop, are ceva?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

E bun, o sa mearga, nu va avea nimic!

| Digikey a răspuns:

Poate ai vrut sa zici alimentator.
Unele laptopuri nu accepta alt tip de alimentatoar (Dell de exemplu) mai au un al treilea fir.
Altele mai vechi accepta.
Alimentatorul e ok, ai putea sa tai cablul de la alimentatorul ars si sa-l prelungesti la cel functional.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic cu adaptor. Daca erau mufele de aceeasi dimensiune, incarca mai repede deoarece are curentul mai mare.