| anonim_4396 a întrebat:

Nu de mult am achizitionat un Samsung Smart TV, l-am conectat la internet si primul lucru care l-am facut a fost sa ma uit la un film, dupa un timp se opreste si imi apare o fereastra pe care scrie ca a fost oprit din lipsa de memorie sau din motive necunoscute, dar memoria cred ca este destula deoarece am sters aplicatiile preinstalate, nu stiu ce a mai fac, din 10 in 10 minute mi se tot opreste si trebuia sa intru iar si sa caut unde am ramas. Ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

E o pb. cunoscuta, n-ai ce-i face (adica ai avea, iti achizitionezi un mediaplayer separat cand te envervezi suficient!). Poate la seria F sa implementeze un browser mai reusit, la seria E e o gluma trista. Nici un update de software nu va corecta pb. e specific Samsung, nu-ti fa speranțe in acest sens! sad

| george232323 a răspuns (pentru stlucian):

Deci nu pot nici cum sa ma uit la un film?(complet? ) am luat Smat TV numai ca sa ma uit la filme nu pentru altceva crying(((

| stlucian a răspuns (pentru george232323):

Incearca update de software dar stiu ca se face automat.Mai caut solutii si daca le gasesc am sa-ti dau de veste.winking

| stlucian a răspuns:

Datorită memoriei tampon limitată, este posibil să nu fi capabil de a face stream video sau audio de pe site-uri web prin intermediul browser-ului. Incepe conținutul mass-media și va rula pentru aproximativ 10 – 15 minute și apoi se va închide browser-ul web în mod neașteptat. Multe site-uri care oferă streaming oferă în App Store Samsung, o aplicatie care este optimizata pentru streaming de la un televizor.

| stlucian a răspuns:

Sterge memoria interna a TV,nu stiu cat te tine,e ceva legat de browserul Tv,are anumite limitari,asta daca intri cu tv,direct pe site de filme, ceva de Flash.
Ok, am gasit si un link, in care ti se spune, ce si cum.

http://support-us.samsung.com/......ing_fr.jsp

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S.
Da-mi modelul ca sa-mi fie mai usor si sa nu ai batai de cap big grin

| george232323 a răspuns (pentru stlucian):

Wow, mersi de sfaturi, modelul de TV e Televizor LED Smart Samsung 40EH5450,

| stlucian a răspuns (pentru george232323):

Samsung 40EH5450 este din seria E(2012).Personal as scapa de el si poate cu ceva bani in plus as cumpara unul mai nou seria 6, 7 si de ce nu 8. Dar raman totusi la premisa ca un mediaplay-er ar fi o solutie. Poate o conectivitate HDMI cu setarile din PC pentru 2 monitoare...

Oricum pentru acest model nu am gasit nimic valabil care sa-ti rezolve problema (gen update) sad