| lordvoldemort55 a întrebat:

Nu reusesc sa mai scot un cd din laptop, nu se mi deschide cd-rom-ul, de fapt se deschide foarte putin si cand trag de el nu pot sa-l scot, e blocat. Am incercat si cu un ac si nu am reusit. Ce as putea face? E posibil sa nu stea cd-ul bine si sa se loveasca in ceva si sa nu-l pot socate?

4 răspunsuri:
| FLORENTINAndreea a răspuns:

Asa mi se intama si mie. Eu il agitam putin sau uneori il tranteam. Dupa ce scoti cd-ul mergi la un service.

| MariusMw a răspuns:

Buna trebuie desfacut cd-rom-ul vezi ca pe spatele laptopului este un surub iar langa e un semn cu un cd si un lacat desfaci acel surub iar apoi impingi cd-rom-ul afara apoi il desfaci cu rabdare si scoti cd-ul de acolo da se poate sa nu fii intrat bine si sa bata in carcasa de la cd-rom

| lordvoldemort55 explică (pentru MariusMw):

M-am gandit si eu la chestia asta, dar ma nu e posibil sa pierd garantia daca-l desfac?

| lordvoldemort55 explică (pentru MariusMw):

Ca si cu garantia e nasol, dureaza o gramada de timp pana-l repara si as cam avea nevoie de el.