| Vasii98 a întrebat:

Salut nu stiti vreo metoda prin care sa leg cumva pc sau altel dar sa pot sa vad filme de pe pc pe televizor(nu e smart), nu stiu cu ceva cabluri se poate?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

In mod normal nu-ti trebuie un tv smart, adica daca poti conecta un dvd player la acel tv poti conecta si calculatorul. iti trebuie insa un cablu special de conectare, se gasesc pe la magazinele de profil, trebuie sa aiba un capat usb, sa intre in calculator, si in celalalt capat ceva sa intre in tv, te uiti cam ce ai prins psate pe la tv in care sa poata intra un cablu si ceri la magazin cablu de conectare calculator la tv, ca stiu ei ce sa-ti dea

| Vasii98 explică (pentru mixxjim):

Pai pot conecta dvd player, are o intrare mai mare dar mersi oricum

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conectarea TV cu PC-ul se poate face prin cablu HDMI sau cablu VGA, depinde daca televizorul are intrari pentru aceste cabluri. Se gasesc la magazinele de televizoare. Numai bine!