| banditul007 a întrebat:

O problemă cu PC-ul. S-a deschis și după câteva minute s-a închis și a început o vâjâială nu știu dacă de la cpu sau gpu. După aia nu mai dă semnal video deloc. Ce problemă ar putea fi? Un sfat, o părere? Mulțumesc

6 răspunsuri:
| costiceacristian200 a răspuns:

Problema de drivere probabil! Ca să îți accesezi driverele: Intră la Device Mananger Apoi dă click dreapta pe Update Driver și îți faci update la drivere

| banditul007 explică (pentru costiceacristian200):

PC nu se mai deschide, nu mai dă semnal video deloc deși tastatura și mouse sunt aprinse

| PainTech a răspuns (pentru costiceacristian200):

După cum arată, problema nu e un driver. În cazul unui driver poti deschide computerul, poți intra in bios bine mersi, pe ecran va fi afișată până și animația de încărcare a Windowsului. Apoi se blochează sau apare un bluescreen in cel mai rău caz. Oricum, după câteva reporniri forțate Windows își dă seama de problema și te lasă să intri in mediul de recuperare.

Asta nu e o problema de drivere.
Pare mai mult o problema de supraîncălzire sau o defecțiune. Placa de baza are montată difuzor pentru diagnosticare?

| banditul007 explică (pentru PainTech):

Nu, placa de bază e Asus prime x470 pro

| PainTech a răspuns (pentru banditul007):

Destul de dificil de găsit problema exacta atunci. După cum am zis, as suspecta o supraîncălzire. Încearcă să demontezi placa video dedicata și să pornești PC-ul pe placa integrată. Sa vedem daca problema e de la ea sau nu...

| banditul007 explică (pentru PainTech):

Problema a fost găsită, placa video stricată