| adrian062 a întrebat:

Salut oameni buni! Am si eu o problema cu un telefon Lg Kg800 asa numitul Lg Chocolate.Am cumparat acest telefon defect nestiind ca are probleme de pe okazii.Coletul a ajuns iar cand sa il aprind nimic. L-am bagat la incarcat nimic si nimic, dupa vreo 2 zile l-am rebagat la incarcat iar acum fara sa aprind telefonul(in timp ce e bagat la incarcat) se aprinde touch-ul iar dupa 2-3 secunde se stinge apoi iar se aprinde si tot asa.Am incercat treaba asta si fara bateria din spate si tot la fel face atunci cand e bagat la incarcat dar nimic tot nu se aprinde.Cine a avut sau are si a intampinat problema sau cei care stiu ce are va rog sa ma ajuta-i si pe mine.Acord funda + vot daca va ajuta la ceva.

P. S.:Va rog sa nu trimiteti mesaje cu texte de gen "Ar trebui sa te duci la un service gsm" sau alte mesaje de genu... daca nu stiti va rog nu trimiteti mesaj de dragul de a trimite si a face puncte! Stima!

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

SChimbai softu, si cum nu e Sony du-te la un servici GSM si roagal pe nenea de acolo sa iti bage softu.

| Mtz_1845 a răspuns:

Nu esti primul si nici singurul care are probleme cu telefoanele LG. Sunt cele mai supravalorate telefoane de pe piata. Nu iti spun asta doar de dragul de a scrie. Iti recomand sa faci ce a zis @kylexy.

| dcm4ever a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti schimbi softul cum a zis si colegu cu GSM-u dar s-ar putea sa fie si de la lcd in cazul in care nu ti se aude nici un sunet e posibil sa aiba si o problema cu placa de baza sau alta componenta.
Cea mai sigura treaba cred eu e aceea cu softu.
Succes!

| mobile a răspuns:

Salut,
Nu se poate sa afli ce are telefonul pana nu il vede un specialist gsm... intra pe www.gsmforum.ro si pune intrebarea acolo, poate stiu baietii care fac service problema si cine stie poate il si repari, daca o sa ai nevoie de piese recomand magazingsm.ro.
Spor!