| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema! Am un telefon samsung gt-s5230.Si l-am pus la incarcat si am plecat sa cumpar un card pentru el.Cand am ajuns mai avea o linie pana sa fie plin. L-am deconectat din priza si l-am aprins.Si cand sa-l pornesc din nou...se aprinde si cand ajunge acolo cand scrie acel "mesaj de salut" sau ceva de genu...SE STINGE! Si cand il pun din nou in priza se aprinde si cand iarasi il aprind tot asa face.Nu mai stiu ce sa fac! Sunt disperata! Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa astept sa se incarce de tot si poate o sa mearga? Va rog! Cine ma ajuta dau funda.Nu mai stiu ce sa fac.Nu vreau sa afle mama. Ajutor!

10 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Incearca sa il resetezi. Inchidel scoate cartela si apasa Volume+Camera+Power si tine-le apasate pe toate, apoi o sa iti apara ce vrei sa resetezi, selectezi tot si dai Reset. Daca poti sa il deschizi baga codul *2767*3855# sa il resetezi. Succes.

| Ivanaaa a răspuns (pentru eucumine010):

Acum cand am scos cartela se aprinde.Dar cand il deconectez din priza din nou se stinge...de ce face asa? Te rog ajuta-ma!

| eucumine010 a răspuns (pentru Ivanaaa):

Incearca sa bagi si codul acela de mai sus. Dupa ce bagi codul si termini(se reaprinde etc) inchidel si scoate bateria pentru 10 secunde, apoi reaprindel.

| Ivanaaa a răspuns (pentru eucumine010):

Acum am observat ceva la el.Deci,sta in priza, la incarcat si tot timpul se stinge se aprinde.Dar daca il scod din priza de tot nu pot sal aprind, cat de mult as incerca!crying

| eucumine010 a răspuns (pentru Ivanaaa):

Incearca sa schimbi priza, poate e de la priza sau ai vreun cablu intrerupt la incarcator, nu stiu ce sa zic.

| Coslorena a răspuns:

Spune-mi te rog cum ai rezolvat cu telefonul ca am exact aceeasi problema cu el.si nu se deschide iar cand il bag la incarcat la fel, se aprinde putin dar nu incarca dupa cateva sec se inchide iar se aprinde si tot asa. tu ce ai facut?

| dibu a răspuns:

Sall am si eu un Samsung GT-S5230 am incercat sa bag tema iphone pe el. Si nu se mai aprinde deloc... Am incercat sa scot si bateria, l-am bagat si la incarcat si tot nu se aprinde. ajutati-ma.

| dibu a răspuns (pentru dibu):

MA ajuta cineva?

| viper232 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema cu un ZTE. este defect un program sau o piesa care duce energia din baterie in telefon

| Skumpyka_Denyy_1994 a răspuns:

Buna nu se mai aprinde telefonul de loc