| Eduayrn a întrebat:

Pc-ul meu nu mai porneste. Am simitit miros de plastic ars si imediat am auzit o pocnitura in pc.Acum se aude un tiuit puternic când alimentarea e pornită.Led-ul verde(SB_PWR) de pe placa de baza sta aprins atunci când alimentarea e pornită.Nu ma pricep asa bine.
De unde vine problema? De la sursa sau de la placa de baza?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Du-te cu PC-ul la un service cat mai repede posibil. Nu il conecta la energie electrica. Problema asta poate fi provocate de diverse cauze precum :
- Malfunctiune cu sursa
- Cabluri conectate incorect
- Praf excesiv/overheat
- Malfunctiune cu Harddiskul
- Scurt-circuit
- Malfunctiune cu placa de baza

Oricum, pregateste-te sa scoti ceva bani din buzunar pentru problema asta

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate-l din priza, lasa intrebarile si du-l la reparat.