| AndreeWz a întrebat:

Salut, pe laptopul meu am doar 237 gb si as vrea mai mult... ce pot sa-mi cumpar pentru memorie... nu stiu exact ce-mi trebuie

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce fabricatie si model de laptop ai.
In principiu, un hard disk de "doar" 250 (237) Gb este mult suficient intr-un laptop, daca este configurat corect.

DACA laptop-ul permite, poti monta hard disk mai mare (chiar si unul de 4Tb (4000Gb) pentru stocare, respectiv un SSD pentru sistemul de operare (Windows?), care va permite sa functioneze laptopul mai rapid la pornirea laptop-ului si nu numai.

| Simpatic a răspuns:

Ai varianta cu HDD sau varianta putin mai scumpa si anume un hard extern, dar mai bine un HDD de capacitate mare 1 TB, 2 TB cu 7200 rpm sunt putin mai scumpe decat cele cu 5400 rpm dar sunt mai bune!

| Frank51 a răspuns:

Iti trebuie un hard disk de 2.5" - https://bit.ly/2mEOQpD

Recomand cele cu 7200rpm, sunt cu mult superioare. Eu am si un SSD+HDD 7200rpm si crede-ma ca este o bestie.

| aXy99 a răspuns:

Un HDD (Hard disk).

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Stick USB.

| Maia32y78794g a răspuns:

Stik