| Boomkin1337 a întrebat:

Planuiesc sa achizitionez un nou PC/Laptop. As vrea sa stiu cat este de usor pentru un utilizator de Windows sa se acomodeze cu Linux-ul. Am tot auzit ca e destul de puternic si este potrivit pentru programare. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

Da este mai bun pentru programare dar binenteles programarea se poate face si in windows. Eu daca as fi in locul tau si mi-as cumpara un pc as lasa linux-ul si as pune si windows astfel in momentul cand pornesti calculatorul sa poti alege

| Boomkin1337 explică (pentru matrix100):

Nu stiam ca se poate face asa ceva. Multumesc pentru raspuns.

2 răspunsuri:
| Vynx a răspuns:

Nu stiu sa raspund in legatura cu programarea dar acomodarea se face imediat e simplu si usor.