| TitanOmega a întrebat:

Salut, poate cineva sa imi dea un link cu driverul diveo de la placa NIVIDIA GeForce4 MX440 AGP8X.

Imi da eroare cand intru in metin pentru ca nu o am instalata, CD-ul de la pc nu il mai gasesc...
La windows 7

Fundaa!

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Foloseste site-ul de la nVIDIA pentru a o detecta automat http://www.nvidia.co.uk/Download/Scan.aspx?lang=en-uk (ai nevoie de java instalat)
de asemenea poti folosi programul asta pentru a detecta si cauta driverele necesare automat http://download.drp.su/DRPSu13-Lite.exe

| pbsolver a răspuns:

Windows 7 instaleaza automat cel mai bun driver pentru placa ta. Pe siteul oficial Nvidia nu exista driver pentru Windows 7, deoarece MX440 nu se incadreaza in cerintele minime. Iti recomand sa revii la Windows XP SP3 sau sa incerci o distributie mai "usoara" a Windows 7 - Starter Ed. In ultima instanta poti incearca sa descarci driverul pentru Windows XP si sa incerci instalarea cu acela. Click dreapta pe pachetul de instalare si Troubleshoot compatibility-> Try recommended settings-> Start the program. Iti recomand sa iei in calcul un viitor upgrade al PC-ului. Bafta!

| Costei_Calin_1993 a răspuns:

Intra pe siteul de la nVIDIA cauta driverul acolo si downloadeaza-l si instaleza