| Mihai895 a întrebat:

Pot sa instalez windows 8 de 64 biti pe un sistem cu 32? ( eu momentan am windows 7 pe 32)

Răspuns Câştigător
| TPUajutor a răspuns:

Nu conteaza ce sistem ruleaza acum conteaza arhitectura procesorului daca e pe 64 biti atunci e ok daca nu atunci ramai pe 32 biti

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Depinde ce procesor ai, daca iti suporta 64 biti. Te rogg specifica ce procesor ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce configuratie ai la calculator?

| Mihai895 explică:

Am instalat pe 64 si merge...deci inseamna ca aveam procesor pe 64...multumesc frumos oricum pentru raspunsuri