| 000MadMAX000 a întrebat:

Salut prieteni,am o problema cu Wi-Fi-ul la laptop,am incercat cu toate programele ce le-am gasit pe internet sa fac laptopul Hotspot dar la fiecare dadea o eroare sau primeam Bluescreen,seara trecuta am facut roll back la driver-ul de la adaptorul wireless si mi-a dat bluescreen,s-a restartat laptopul si continua sa dea bluescreen,i-am dat restore si a fost ok, care ar fi problema? evident e legata de adaptorul wireless insa nu inteleg de ce nici un program nu reuseste sa creeze hotspot, cand aveam Windows 8 reuseam cu Connectify sa fac hotspot insa pe windows 7 ce am acum imi da bluescreen la connectify. Vreo parere?

9 răspunsuri:
| GeorgeH17 a răspuns:

Eu cu asta am reusit.
Si la mine era la fel pana sa dau de programul asta.
Sper sa-ti mearga!

| 000MadMAX000 explică (pentru GeorgeH17):

L-am instalat acum, problema e ca eu am conexiune de tip PPPoE iar programul ala nu are la conexiuni acolo optiunea de a selecta conexiunea mea.Ms oricum

| GeorgeH17 a răspuns:

Si eu am PPPOE si merge. La tipul conexiuni pune Local Area Connection

| Cristi_Hordila_1991 a răspuns:

Poate laptopul tau nu poate face hot spot

| 000MadMAX000 explică (pentru Cristi_Hordila_1991):

Imposibil,pe windows 8 am facut hotspot.

| vastit a răspuns:

Incearca sa faci manual hotspot-ul, fara o aplicatie anume...vezi un tutorial aici http://vastit.ro/......-wireless/

| daviddanut a răspuns:

E posibil ca windowsul pe care l-ai instalat sa fie cu eroarea respectiva pentru wireless, daca zici ca pe windows 8 ti-a mers nu e de la laptop.Eu am avut un windows facut sa mearga mai bine pe jocuri(facut sa ruleze doar ce avea de baza, sa nu manance multe resurse) dar la o jumatate de ora...o ora imi taia netu si nu mai mergea sa il conectez la loc, trebuia sa dau restart ca sa mearga, si nu era de la placa de retea sau de la retea fiindca pe alt windows nu mai am problema respectiva.

| 000MadMAX000 explică (pentru daviddanut):

Deci "buba" in concluzie e de la windows, pe 8 nu aveam probleme asa cu wireless-ul, programul ala Connectify mergea ok si puteam face hotspot, asta il foloseam cel mai mult pentru ca am conexiune de tip PPPoE si multe programe nu au posibilitatea de a selecta PPPoE singura hiba era ca uneori desi telefonul era conectat la laptop tot nu mergea netul apoi se deconecta singur iar in program aparea ca e inca conectat desi nu mai era, pe 7 cand am pus programul, bum..bluescreen.