| florinlcs2001 a întrebat:

Salut prieteni. am un card de memorie. si nu stiu de ce nu functioneaza cum trebuie. l am bagat in mai multe device-uri si tot aceeasi problema intalnesc. cand intru in galerie. La toate pozele imi apare o poza rupta. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Mai ai garanție la el? Și ce marcă e?
Caută pe net iCare Data Recovery, și dacă ți-l recunoaște acolo, dă-i deep scan recovery, o să dureze ceva, dar îți poți recupera mare parte din informații.
Apoi formatează-l cu SD Formatter.
Am rezolvat cu iCare Data Recovery, un stick care la care Windows Explorer îmi spunea că are 2GB, și el avea 32, iar cu SD Formatter, am rezolvat un card, care-i spunea telefonului că e de 2 gb, deși era de 16.
Baftă!