| Alexutzu25 a întrebat:

puteti sa imi spuneti informati despre un adaptor wireless usb si ce pot face cu el?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Un adaptor wireless usb, este in speta o placa de retea cu ajutorul careia te poti conecta la Internet atat timp cat deti un router wireless.

| Alexutzu25 explică (pentru K0sti):

Dar pot daca am o liniuta la o retea cu adaptorul usb pot sa prind 2-3 liniute?

| K0sti a răspuns (pentru Alexutzu25):

Cum sa prinzi liniute? Ai o problema de exprimare!

| Alexutzu25 explică (pentru K0sti):

Adica sa am viteza mai mare

| K0sti a răspuns (pentru Alexutzu25):

Nu are nicio treaba viteza cu liniutele! Liniutele alea sunt un indicator al puterii semnalului. Poate sa-ti mearga netul la fel de bine si cu 2 liniute si cu 5.

| hackvl1 a răspuns:

In adaptor wireless usb il folosesti pentru a receptiona semnal wireless de la altcineva