| HanszmR a întrebat:

Recent de cateva luni mi-am cumparat un laptop si am fost la cineva sa imi puna windows 10. Tipul mi-a pus windows 10 pro. Nu stiu daca este vreo diferenta intre ele, dar daca este va rog sa-mi explicati. Intrebarea mea este de ce imi merge atat de greu laptopul? De cand am pus windows-ul face asa si nu stiu ce sa-i mai fac. Ma gandesc sa ii mai pun 4 gb de ram dar nu pentru asta. Imi va mari performanta? Ok, dar chiar daca nu as pune care este problema?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Varianta pro are tool-uri si functii mai speciale pentru dezvoltatori in special, dar si pentru calculatoarele mai puternice.
De ram nu stiu ce sa zic, Windows va fi o nesimtire atroce cu oricat ram ai avea, depinde acum daca esti 100% dispus sa mai adaugi.