| Căluț a întrebat:

Recent mi-am cumpărat un calculator slab, un Pentium 4 2gb ram și placa video Nvidia gforce 210, l-am luat pentru a face niște teste pe el. Are windows 7 profesional, el a avut Windows 8.1 pe el recent. Nu știu cauza treceri Windows-ului de la 7 pe 8.Aseara am încercat sa bag Windows 8 pe el și ce sa vezi... Surpriza, bios-ul nu îmi recunoaște stick-ul cu Windows-ul, mai exact bios-ul nu citește stick-ul. Ce e de făcut în situația asta?
Sfârşitul conversaţiei
Scrie un mesaj...

2 răspunsuri:
| Adelin10Dobra a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci în situația asta cu stick-ul trebuie sa folosesti un cd. Calculator este prea vechi an 2006-2009

| cyberalex a răspuns:

Depinde de placa de baza, in perioada aia nu era la moda boot de pe USB pentru multe modele. Verifica manualul plăcii de baza.
Eu cu P4 si placa de la Asus făceam boot de pe USB.