| tataeebun a întrebat:

Salut,recent mi-am cumparat un laptop Asus,am instalat windows 7, si se pare ca am o problema cu el:de cate ori dau shut down,el se restarteaza, odata s-a restartat si de 2 ori pana s-a inchis.De cateva ori i-am dat shut down si nu se inchidea,ecranul era inchis, dar beculetul pornit si se auzea si procesorul..Ma enerveaza, dar mi-e si frica sa nu-l stric asa,deci va rog cei ce va pricepeti, da-ti-mi o solutie sanatoasa sa se inchida din prima(am uitat sa zic ca de vreo 2 ori i-am scos si bateria ca sa-l inchid, nu gaseam altceva)

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Fa o formatare de partitie si pui win din nou pe curat.

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ce laptop Asus? Pentru windows 7 e necesar minim:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent
NU MAI scoate bateria!

| tataeebun explică (pentru stlucian):

Pai nu cred ca asta e problema, e performant cat de cat, core i3, 1,8ghz,4GB RAM, HDD 500, placa nvd geforce 720, 64 biti.Ok nu mai scot bateria, mi-am dat seama ca e rau dar nu stiam cum sa-l inchid, oricum e oare din bios ceva de schimbat sau visez...

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S. Win OK?

| stlucian a răspuns (pentru tataeebun):

Fa o formatare de partitie si pui win din nou pe curat.