| Redmercy a întrebat:

Recent mi-am instalat Windows 8.1, si de fiecare data cand ii dau shutdown, se inchide imaginea tot, dar laptopul nu. Adica inca merge cum ar veni, dar nu pot face nimic. Stie cineva care e problema?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Problema este de la setările default cu care vin windozele preinstalate(pe lânga faptul că dai cu 600 ron în plus la cumpărarea laptop-ului pe „gratuitatea" Microsoft Windows ți și instalat prost de în 99% din cazuri necesită resoftare). Ceea ce zici tu nu este închiderea calculatorului ci punerea lui în modul de așa zis Sleep.Ca să schimbi setarea asta trebuie să dai click dreapta pe bara aia de meniu/proprietați și de acolo la Shot down button să schimbi din Stand By(ceva de genu) în Shot Down.Succes

1 răspuns:
| HamUnBaietel a răspuns:

La 8.1 e diferit, daca il inchizi de la butonul de pornire aia e "Sleep" adica se astinge, dar el tot lucreaza, daca nu, incearca sa-l inchizi prin combinatia "ctrl+alt+delete ", o sa-ti arate o functie de shut down, prima sau a doua trebuie sa fie. Sper ca te-am ajutat.