| OMGisBrainiac a întrebat:

Sunt la profil mate-info m-a chemat verisoara mea sa ii repar calculatorul [ea nu intelege ca eu nu fac chestii din astea la informatica] imi puteti zice cam ce se intampla cand ai virusi cel mai des daca se reseteaza calculatorul ce probleme ar putea fi?
Sau sa imi dati un site unde sunt explicate cum se pot remedia problemele astea
Multumes! Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cel fel de virusi sunt.Sunt virusi care fura date din calculator, adica id de yahoo si ne trezim cu diferite e-mailuri si ne intrebam de unde ne stie adresa. Deci cel mai bine este sa avem instalat un antivirus.E bun nod 32, si eu il am.Dar pe langa acel antivirus, mai am un program de scanat si eliminat virusii, se numeste superantispyware.

http://www.superantispyware.com/superantispywarefreevspro.html

De asemenea, trebuie sa avem nelipsitul program de curatare(erori, defragmentare, curata hardul, etc).Eu folosesc advanced sistemCare pe care il poti descarca de aici:

http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.php

Cu aceste programe si alaturi de un antivirus(nod 32 sau malwarebyte), tinem curat pc-ul si putem fi anuntati de nod 32 daca vizitam un site compromis sau de atac. succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc de fundita, Deci s-a rezolvat?

2 răspunsuri:
| AlexisZLS a răspuns:

Instaleaza-i un antivirus (de preferat Eset Nod Antivirus 32) si pune-l sa scaneze pc