| Anonymous744 a întrebat:

Sunt student in anul I si cum primul semestru il fac online, m-am decis sa-mi cumpar o imprimanta, sigur o sa am cursuri de tras la ea.
Ideea e ca nu am nicio idee despre specificatiile ei sau dupa ce ar trebui sa ma uit.
Tot ce am auzit este ca ar trebui sa-mi iau una laser. Am citit dar am vazut ca acelea sunt destul de zgomotoase si sunt folosite in special de firme pentru numarul mare de hartii scoase.
In schimb, chiar daca cele inkjet sunt mai ieftine, am auzit ca au o calitate mai proasta si ca cartusul este mai scump.

Eu inca as opta pentru una cu laser, dar nu stiu daca o voi folosi la capacitate maxima.
Sunt la informatica economica la ASE, dar o sa am de gand sa scot si cursurile celor de la ACS si FMI info, deci sa scot un numar mai mare de pagini luna asta. Dar apoi? Daca nu o sa continui sa am volumul asa de mare, se va intampla ceva cu imprimanta? Sau doar cu tonerul/cartusul?

Astept pareri despre ce fel de imprimanta ar fi buna pentru un student ca mine care o sa faca primul semestru online.
Experiente de ale voastre sunt bine venite.

M-am gandit la modelul asta pentru ca e wireless, iar eu nu am loc de pus imprimanta la o distanta mai mica de 2m de laptopul meu: https://www.pcgarage.ro/......-a4-wi-fi/
Dar nu e nimic batut in cuie.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"am auzit este ca ar trebui sa-mi iau una laser."

costă mai mult dar e muuuult mai bună că e color, e ceva de genul (cerneală la bidon, extrem de mic costul/pagina)

https://www.emag.ro/......DWFBQVBBM/