| AdelinB22 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un laptop Asus.Cand l-am deschis am vazut pe ecran multi pixeli de mai multe culori, unii apareau si dispareau intruna. Apoi am observat apareau daca aveam o culoare gen negru iar langa alta culoare deschisa. Am facut un asa numit "masaj" iar majoritatea pixelilor si-au revenit. Acum ma deranjeaza cand ma joc pe fullscreen si nu ies daca le fac "masaj". Ajutor dau funda!

Răspuns Câştigător
| loorentzoo a răspuns:

Si eu am tot un Asus laut de nou in anul 2010 ianuarie si in periaoda garantiei am schimbat 2 ecrane si tot mi s a stricat ultimul fiind schimbat in ultimile 3 luni de garantie si s a stricat chiar cand a iesit din garantie. prima data cand l am laut tot ce era alb se vedea turcoaz si pe langa mouse pixeli rosi, dupa ce l am schimabt mi a murit un rand intreg de pixeli practic aveam o line alba orizontala pe intreg ecranul, dupa l am schimbat iar si acum am o dunga neagra jos cam de grozimea barei de start de la windows pe jumatate de ecran. care vad ca nu s a mai extins de 2 ani cred ca din cauza ce bine l au pus. sincer Asus - firma de handel m am lamurit

4 răspunsuri:
| loorentzoo a răspuns:

Du te la garantie

| AdelinB22 explică (pentru loorentzoo):

Cred ca asa ar trebui jumate de ecran e plin cu asa ceva si nu mai ies cu "masaj"

| loorentzoo a răspuns (pentru AdelinB22):

Service ul lor e pe langa drpciv

| AdelinB22 explică (pentru loorentzoo):

Ce are laptopu asta acum 5 minute apareau acum nu mai sunt deloc, nici una.Nu stiu ce are.