| Catalin25999123 a întrebat:

Am aceasta placa video http://www.price.ro/specificatii_asus_en8500gt-silent_ht d_512m_75428.htm. de ceva timp s-a ars cooler-ul de pe ea. eu l-am scos dar acum se incalzeste foarte tare. vreau sa imi recomandati un cooler ce s-ar potrivi pentru ea. multumesc

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Normal ca se arde daca nu mai are sistemul de racire pus de producator pe ea. Incearca sa improvizezi sa prinzi un ventilator de carcasa pe placa video.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu face placa video cat costa un cooler pentru ea. Mai bine strangi cam 100-200 lei si iti iei o placa putin mai buna decat a ta

| Catalin25999123 explică (pentru Intruder19):

Dar daca o las asa se poate arde placa video?

| Intruder19 a răspuns (pentru Catalin25999123):

Normal ca se arde daca nu mai are sistemul de racire pus de producator pe ea. Incearca sa improvizezi sa prinzi un ventilator de carcasa pe placa video.

| K0sti a răspuns:

Pai daca e silent de la mama ei, nu are cooler, ca de aia e silent! In schimb nu strica sa-i pui unul!