| KataD a întrebat:

am si eu o problema cu pc-ul. Cand intru intr-un joc. Ma joc ceva timp 15-30 min iar dupa incepe sa mearga in lag. Cooler-ul se incalzeste foarte rau. Si nu stiu daca e de la cooler sau de la placa video. Imi puteti spune de ce face asa?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Http://www.softpedia.com/......Temp.shtml
descarca, ruleaza, si spune ce temperaturi ai cand stai pe internet. Apoi intrii intr-un joc, si cand dai de lag, vezi ce temperaturi maxime scrie ca a atins acolo si le spui.

| bortanradu a răspuns:

Ce cooler se incalzeste? La procesor sau la placa video? Descarca Core Temp pentru a mionitoriza temperatura la procesor si MSI Afterburner pentru a monitoriza tempreatura la placa video. Normal la componentul la care temperatura ajunge peste 80 grade celsius e problema.

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Daca nu ai schimbat pasta termoconductoare la procesor de mult timp de la aia este ca pasta e uscata si de aia du-te la un specialist sa tio schimbe

| profil6568923 a răspuns:

Ce joc joci, ce placa video ai, ce procesor ai si cat RAM ai?

| KataD explică (pentru profil6568923):

Placa nVIDIA procesor AMD dual core 3 ghz 4 GB ram. e destul de bun. eu asa zic. si pana acum. pana sa patesc faza cu cooler-ul n am avut nicio problema

| Andrian2014 a răspuns:

Poate sa fie de la pasta termoconductoare... ea ajuta la racirea procesorului happy

| Adrianutzulica a răspuns:

Ba si eu am patit aceeasi chestie dar am reparato cu faptul ca am dezmembrat laptopul si l-am curatit de praf.
2. am schimbat pasta termoconductoare si acum merge fara nici o problema si nu se mai incalzeste. Funda?