| Irimia_David_1998 a întrebat:

am achizitionat 100 m de furtun luminos de Crăciun si l-am instalat afara iar problema este ca atunci cand il conectez la stecher si il bag in priza sta aprins 5 minute si apoi se stinge pentru ca se incinge la stecher si se înnegrește capatul care intra in stecher, nu stiu ca este cauza pentru ca eu conectez bine ștecherul astfel încât firele din inauntru sa nu se atingă dar tot face flama si se înnegrește!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Desfa stecherul si priza( OPRESTE CURENTUL) si strange bine suruburile de la fire. Posibil vreun contact imperfect.

| Irimia_David_1998 explică (pentru darrio2007):

Deci cred ca cel mai probabil este de vina priza

| darrio2007 a răspuns (pentru Irimia_David_1998):

Verific-o. Daca o lasi asa poate face un scurt circuit si se poate ajunge la lucruri mai grave.

| Irimia_David_1998 explică (pentru darrio2007):

Da a fost de vina priza si asa ca am schimbat-o iar acum numai am nicio problema, multumesc mult!

| darrio2007 a răspuns (pentru Irimia_David_1998):

Pentru putin.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probleme cu priza sau cu stecherul. Ar trebui sa le vada un electrician sau un reparator radio-tv.