| AlexFcd a întrebat:

Am aprins pc-u si mi-a dat o eroare aceea fiind nVIDIA power warning.Dupa jumatate de ora s-a stins calculatorul automat. Dupa inca o ora s-a stins iar...Ce sa fac stiti vreo rezolvare? Cine stie are funda obligatoriu!

7 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Doua posibilitati:
1. Daca pana acum a mers si brusc face asa e sursa de vina, a inceput sa cedeze si nu mai ofera suficient curent catre placa video

2. Daca ai umblat prin pc vezi poate ai scos alimentarea suplimentara de la placa video.

Daca e prima varianta, atunci ai nevoie de o sursa noua.

| AlexFcd explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu...Doar ce am probat-o ieri ...Si dupa instalarea driverului video aparea asa dupa rr.
App ce fac ca nu am 6 pini pentru alimentare

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru AlexFcd):

Pui o sursa noua care are 6 pini.Nu e recomandat sa folosesti adaptori atata timp cat sursa nu vine cu asa ceva din fabricatie.

| AlexFcd explică (pentru FABULOSUL6000):

Pfff..Si chiar nu am bani pentru alta sursa.

| blackspe3d a răspuns:

Verifica alimentarea la placa video

| NickNicolae1 a răspuns:

1.Folosesti Laptop sau Desktop Computer?
2.Ce sistem de operare ai?
3.Ai putea face niste poze ca sa ne dam seama de raspuns mai repede?
4.O lista a componentelor din acest calculator/laptop?

| AlexFcd explică (pentru NickNicolae1):

1.Computer
2.Xp deluxe
3.http://imageshack.com/a/img661/2637/74iGYP.jpg
4.Amd Sempron 3000+ (f slab stiu)
2gb ram
Gpu:Nvidia Geforce 8600gts