| ChelooVsGuta a întrebat:

Am cumparat acest router http://www.tp-link.ro/products/details/?categoryid=238&m odel=TL-WR841ND#app si am o problema cu el.Cand vreau sa instalez cd-ul care l-am primit la el la un moment dat imi da o eroare "No network adapter has been found.".
Routerul merge, adica ma conectez(de pe tableta) imi apare acolo langa baterie semnul ala dar nu merge internetul.
As aprecia daca cineva m-ar putea ajuta.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| SeReNoo a răspuns:

Nu am idee ce contine acel CD dar sigur trebuie sa ai si o carte cu pasii care trebuie sa-i urmezi pentru a face routerul sa functioneze.
In prim plan trebuie sa gasesti un ip in carte de genul-> http://192.168.0.1/ si il inserezi in browser.
pe acea pagina vei face configurarea routeruli (datele de la net: USER & PASS), etc.
App, pentru asta trebuie sa ai bagat cablu de net in router iar de la router sa plece alt cablu de net in pc.
poti cauta si pe youtube exemple pentru configurarea routerului.
Bafta! Si sper ca ti-am raspuns la cee ce aveai nevoie sa stii.

| ChelooVsGuta explică (pentru SeReNoo):

Am incercat si asta, nu merge.Cand dau pe ip-ul ala imi zice ca nu s-a putut conecta, nu imi apare chestia aia sa pun username si pass.

| ChelooVsGuta explică (pentru SeReNoo):

Am reusit sa ma loghez pana la urma.Acum am alta problema...nu pot sa congfigurez router-ul deoarece ca sa imi mearga netu pe pc trebuie sa bag cablu de la net in unul din alea 4 sloturi nu in slotul WAN. Daca bag in slotul WAN nu imi merge deloc.

| SeReNoo a răspuns (pentru ChelooVsGuta):

Cablul de la net il bagi in slotul denumit "internet"