| Tuca10 a întrebat:

Am cumparat un pc fara ssd si am băgat windowsul asa. Dacă bag acum un ssd rămâne windowsul instalat sau trebuie să-l reinstalez?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Evident ca ramane instalat si ca nu TREBUIE reinstalat
DAR
EVIDENT ca E MAI BINE sa il reinstalezi pe ssd, ca sa iti mearga mult mai bine tot calculatorul si nu numai jocurile pe care le-ai pune pe ssd

PS daca instalezi pe ssd sa nu uiti sa pui in bios ssd-ul ca primary boot INAINTE de a instala windows-ul, altfel windows-ul v-a pune partea de boot pe hdd

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca scoti hdd-ul atunci da.
Oricum trebuie instalat, daca pui si ssd.
Ca merge mai bine cu windows-ul pe ssd decat pe hdd.
Si iti pui jocurile si sistemul de operare pe ssd, si pe hdd iti pastrezi muzica, poze, de-astea.