| gustavadevaratul a întrebat:

Am dat reset la telefon (HUAWEI P8 Lite), am selectat la inceput limba romana, tot ce trebuie iar cand am ajuns la chestia cu conectarea la contul 'google' imi spune 'Nu v-ati conectat. A aparut o problema la comunicarea cu serverele google, Incercati din nou mai tarziu'. Ce pot face? Ca in setari nu pot intra, nu pot face nimic.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ai resetat "din butoane" sau din setari? Ai mai avut un cont conectat la el? Incearca atat pe date mobile cat si pe wi-fi. Daca i-ai dat reset din butoane, si iti cere "contul precedent" cel mai probabil sigur ai nevoie de un frp bypass/unlock etc. ceea ce nu-ti face "oricine" si te poate costa cat de cat 50-100 ron poate chiar mai mult in functie de persoana; daca nu, poti sa-i dai update firmware sau sa-i reinstalezi softul via "pc/ota" sau orice fel de upgrade vrei/poti incerca.

| gustavadevaratul explică (pentru CM7YRE):

Am rezolvat in orice caz, multumesc oricum.

1 răspuns: