| anonim_4396 a întrebat:

Am dat update la Samsung galaxy mini la android 2.3.6 cu Odin. Cand intru in Samsung kies imi scrie "dispozitivul dumneavoastra nu accepta upgrade de software prin intermediul kies". Stie cineva cum pot rezolva problema,

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Update-ul prin odin fara nandroid backup asta face. Nu mai permite update prin kies utlerior. Dar nu-i problema, ca su asa, 2.3.6 e ultimul

| Sergiu09 a răspuns (pentru sltlp):

Totusi as vrea sa-i dau downgrade si sa ddau update prin kies ca e de la Samsung. Sti cumva sa rezolv problema? Si cum as putea da downgrade? big grin

| Sergiu09 a răspuns (pentru sltlp):

Totusi as vrea sa-i dau downgrade si sa ddau update prin kies ca e de la Samsung. Sti cumva sa rezolv problema? Si cum as putea da downgrade?

| sltlp a răspuns (pentru Sergiu09):

Fa asa http://www.dialandroid.com/2012/03/how-to-gobackuse-kies-update-after.html dar sa stii ca fie ca e odin, fie ca e kies, tot aia e

| Sergiu09 a răspuns (pentru sltlp):

Trebuie root-at telefonul? Vreau sa dau update prin kies deoarece am garantie la telefon si update-ul prin odin am auzit ca nu mai e valabila garantia.

| sltlp a răspuns (pentru Sergiu09):

Respecti procedura de acolo, pas cu pas., chiar daca trebuie root-at. Si dupa ce termini, scoti root-ul, ca root-ul e ca o aplicatie, ce mare greutate.

| Sergiu09 a răspuns (pentru sltlp):

Mersi. Esti cel mai tarewinking