| MaRiuS9799 a întrebat:

Salutare!

Am de gand sa fac un update la un Samsung galaxy mini gt-s5570 am versiunea actuala de android 2.3.4 si vreau sa ii fac update la ultima versiune 2.3.6 si vreau sa fac acest update prin Samsung kies dar am o problema imi spune ca dispozitivul meu nu accepta upgrade de software prin kies... cum as putea sa fac acest update. nu sunt asa priceput in telefoane. astept raspuns dau funda. fast

Răspuns Câştigător
| domandaniel a răspuns:

Nu te duce la niciun service dacă nu merge prin Kies. Nu recomand actualizările prin Kies. Am făcut asta pe un GT-S5660 ( Galaxy Gio ) și mă ținea bateria 1 oră, iar telefonul avea 1 lună de când îl cumpărasem. Cel mai bine e să faci prin Odin ( neoficial ), însă garanția oferită de magazinul unde ai cumpărat produsul îți anulează garanția în caz de vreo defecțiune. Însă o directivă europeană, oferă garanție peste cea oferită de vânzător, în care spune clar că, chiar dacă aduci modificări sistemului de operare ( root, rom, flash etc ), firma de service e obligată să îl repare fără vreun cost suplimentar! Dacă refuză să îți accepte telefonul, acționează cu OPC sau în instanță.

| MaRiuS9799 explică (pentru domandaniel):

Niste versiunii de android mai mari si bune pentru galaxy mini nu sti si tu?

| domandaniel a răspuns (pentru MaRiuS9799):

Depinde dacă au mai scos ăștia pentru Mini...Nu știu exact ce versiuni sunt pe fiecare tip de Galaxy... Diferă de la una la alta. Dar îți recomand să rămâi la 2.3.6 happy

| MaRiuS9799 explică (pentru domandaniel):

Bun mersi. o seara placuta!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe mine m-a intrebat daca vreau sa fac upgrade prin Kies.Am acelasi telefon.Dar am 2.3.6.Dar nu vreau sa ii fac upgrade.Mi-au schimbat placa de baza intre timp.In garantie.Ar trebui sa mearga si la tine.

| MaRiuS9799 explică (pentru darrio2007):

Ori avea bug kies`ul ori nu am facut eu ceva bine la telefon. dar cu odin a fost mult mai simplu. se pare ca a mers. alte versiuni de android pentru galaxy mini nu sti si tu?

| MaRiuS9799 explică:

Astazi mi-am luat inima in dinti si am facut update cu odin la 2.3.6 se misca super bine. alte versiuni de android pentu galaxy mini mai stiti?