| GoodLuck15 a întrebat:

Am discutat cu cineva care a achizitionat o placa video GTX 1060 de la PC Garage si mi-a spus ca ei au garantiile electronice, adica nu pe foaie si ca are doar factura pe hartie nu si garantia.E adevarat? Nu de alta dar vreau sa cumpar placa de la el si sa nu iau teapa cu garantia.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Eu am cumparat de la ei. De pe siteul lor, cat obiectul este in garantie, poti sa downloadezi si sa printezi garantia oricand.

| Superior a răspuns:

Garantia,factura,AWB-ul de la curier iti sunt trimise pe email-ul care-l folosesti la comanda, daca vrei le poti trage si la xerox. Am comandat de la ei calculator + periferice de 6000 de lei (gtx 970, 16 ram, fx8370, tastatura, mouse, casti, monitor 144hz, scaun gaming).

| DavidoffUser a răspuns (pentru Superior):

Și dai mai bine cu scaunul?

| DavidoffUser a răspuns:

Nu-ti da frate nimeni teapa ca doar e magazin cu reputatie, nu vanzator pe olx.
Sa nu cumva sa iei 1060 de la palit, gainward, inno3d,pny sau mai stiu eu ce firme, zotac.Sunt niste povesti misto pe net,coolere care nu mai merg,placa da rateuri in full load etc.Ele sunt ieftine, dar si calitatea...
Ia asa, depinde de buget, in ordine crescatoare din punct de vedere calitativ, in opinia mea, c-am avut de la toti, mai putin gigabyte de la care am avut doar placi de baza si au fost extraordinare:
-xfx
-gigabyte
-sapphire, evga, Asus
-msi

| GoodLuck15 explică (pentru DavidoffUser):

Ideea e ca nu ai inteles intrebarea.Am spus ca vreau sa cumpar placa de la el adica de la acel om de pe OLX.E o placa 1060 palit si chiar si asa are garantie pana in 2018 si o iau cu 800, este un pret bun? Mentionez ca am avut un GTX 770 de la Zotac si nu am avut probleme cu ea.

| DavidoffUser a răspuns (pentru GoodLuck15):

Exprima-te mai bine atunci.N-as lua de la firme de astea nici moca.Vezi mai sus opinia mea.

| Superior a răspuns (pentru DavidoffUser):

Gainword,Palit sau PNY (sunt aceeasi firma sub nume diferite) e producator cu peste 20 de ani de experienta in racirea placilor video. Are o calitate ridicata si buna,MSI,Asus,XFX sunt si ele bune, dar prea scumpe doar ca sunt colorate si au frecvente putin de tot mai mari, dar care nu se simt. Gigabyte a avut un esesc cu editia Windforce, avand multe probleme, nefiind de calitate si majoritatea au raportat coil noise.

| Alexul99 a răspuns:

O cumperi de la cineva? sau de pe un site autorizat?
Daca o iei de la cineva ai grija cu garantia, fara factura nici nu stai la discutii, daca e de la un magazin online (depinde si care) este ok.
De exemplu mie eMAG-ul nu mi-a dat garantia pe foaie dar este in contul meu de eMAG salvata electronic.

| AndreiM77 a răspuns:

Nu ei teapa, garantia ti-o vor trimite pe email in format pdf. Deci nu e nimic rau in asta.