| swf a întrebat:

am fost la un prieten care si-a luat un laptop am instalat, totul bine si frumos, am intrat normal in windows am dat sa descarc driverul la placa video, am dat restart, a aparut emblema Asus, am asteptat 1-2 secunde, restart din nou, again and again... am dat la windows repair, nimica, spune ca are ceva bagat in el, un usb, etc. ajutati-ma va rog. mentionez ca am intrat in windows normal fara nici o problema. RASPUNS URGENT va rog

Răspuns Câştigător
| M29 a răspuns:

Posibil sa fi schimbat optiunile de boot si sa nu booteze de pe Hdd. Intra in Bios si verifica iar daca e nevoie schimba ordinea de boot. Bafta!

| swf explică (pentru M29):

Prima data era pe dvd, am schimbat dar tot asa straight face mentionez ca laptopul este nou nout si a avut linux instalat pe el, dar nu crec ca are vreo legatura...

7 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Si acum ce ordine de Boot ai? Ai salvat totusi modificarea? Posibil sa se fi deterioarat sectorul de boot de pe Hdd. E posibila o recuperare dar e mai complicat. Incearca un reinstall de Windows daca tot nu vrea sa booteze. Bafta!

| swf explică (pentru M29):

Da, mofificarea am salvat-o... recuperare nu cred ca se poate ca nu am facut checkpoint din ala. mersi de raspuns

| M29 a răspuns (pentru swf):

Nu ai pentru ce. Banuiam ca ai salvat modificarea dar am zis sa-ti amintesc... uneori trecem cu vedere peste lucrurile simple. Spor la reinstall.

| swf explică (pentru M29):

Cred ca asta e singura solutie. mersi mult! ai funda

| M29 a răspuns (pentru swf):

Sper sa reusesti cu reinstalul desi nu vad de ce ai mai avea probleme. Daca vrei posteaza daca ai rezolvatwinking Spor si multumesc pentru funda;-)

| swf explică:

Laptopul este Acer 575g sau ceva de genul...