| TheRaul556 a întrebat:

Salut Tpu.Am instalat un windows xp vienna, dar nu apare local area connection.Nu stiu cum sa instalez netul fata acel local area connection.Va rog spuneti-mi cum sa il bag programul.Cel mai bun raspuns si cel mai rapid este premiat cu o fundita.Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri prin Start/Control Panel/Network Connections/Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare New Connection Wizard de la care selectezi LAN si urmezi pasii ceruti. Numai bine!

3 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Fiecare isi da cu parerea la un lucru care habar nu are cu ce se mananca.
Local areea connection(placa de retea locala) este driverul placii de retea din calculator. Daca nu apare acest lucru in network connection inseamna ca nu ai driverul instalat pentru placa de retea.
Solutia...este sa iei cd-ul cu drivere al calculatorului si sa instalezi driverul. Daca ai un calculator mai vechi si nu ai cd cu drivere, atunci trebuie sa iei modelul exact al placii de retea si sa il cauti pe net, sau sa pui windows xp normal adica sp2.

Răspuns utilizator avertizat
| MrSonnyist a răspuns:

All programs/accesories/comunications/New Connections Wizard....Si de acolo te descurci