| Claudiu3078 a întrebat:

Am instalat windows xp si nu merge internetul... Am cd cu driver and utilities windows xp si vista si le-am instalat pe cele de pe cd-ul cu windows xp drivers. Si nu merge internetul. Cand ma conectez imi da o eroare. ERROR TO CONNECT sau ceva de genu. am net prin cablu. ajutati-ma please

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe preconfigurat internetul, bagi parola si numele de utilizator care vin pe foaia de contract iar daca nici asa nu vrea. Suna operatorul pentru a obtine indicatii.

| Andrei7520152 a răspuns:

Instalezi driverele pentru placa de retea. Intra in device manager si vezi daca XP a instalat driverele generice. Daca totul e ok si nu arata simbolul -?- atunci creezi o conexiune noua, bati user-ul si parola si gata. Sau chemi pe cei de la internet. doar sa fi sigur ca ai drverele de retea instalate.