| anonim_4396 a întrebat:

am luat un laptop in rate si nu sunt multumit de faptul ca l-am primit cu o defectiune si as vrea sa opresc contractu se mai poate

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu magazinul si returneaza-l. Spune si de defectiunile fizice. Ai grije sa pastrezi factura in original. Numai copia o trimiti la el.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai 2 ani garantie, profita de ea!
Du-l inapoi la reparat.

Contractul nu se poate opri din acest motiv.

| Voicu_Andrei_1997 a răspuns (pentru Bula):

Pai da dar este luat de 1 saptamana si problema pe care o are este ca are marginile desprinse din partea dreapta a ecranului si ma gandesc ca ei ar putea zice ca eu l-am. facut asa insa nici nu am avut timp sa il folosesc

| Bula a răspuns (pentru Voicu_Andrei_1997):

Nu conteaza.
Daca ai fi desprins tu, atunci s-ar vedea urma de surubelnita, lama de cutit etc.
Daca nu se vede nici o astfel de urma, atunci trebuie sa-l rezolve in garantie, fiindca e defect de asamblare.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca este specificat ca, in caz de defectiune trebuie sa-l duci inapoi sa fie reparat s-au schimbat, dar contractul nu se poate oprii din atata lucru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este in granatie, profita