| Tecu_Flavius_1999 a întrebat:

am microfon si camera web incorporate la laptop si nu stiu sa le activez... microfonul ma intereseaza mai mult! Va rog ajutati-ma aici s au pe skype: Flavius Tecu am o poza cu 2pac

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu spui ce Windows ai, presupun ca W7. Du-te in control panel-microphone (sau speech recognition) si de acolo urmezi instructiunile.

| Tecu_Flavius_1999 explică (pentru horia2012):

Nu merge :@

| horia2012 a răspuns (pentru Tecu_Flavius_1999):

Ce nu merge, nu vede microfonul, nu-l poti seta. Pe mess sau Skype ai incercat. Da si tu mai multe detalii. Iti da vreo eroare?
Du-te in control panel la sound-recording si vezi daca iti arat microfonul acolo active.

| Tecu_Flavius_1999 explică (pentru horia2012):

Imi arata microfonul activ nici pe skype nu merge pe mess nu am incercat dar am incercat pe net test microfon si nici acolo nu mi a mers setarile sunt facute bine dar nu ma aude straight face Windows 7 laptop Sony vaio vpcel3s1e am driverul audio... nu-s ce sa mai zic mai intreaba ma daca vrei sa aflii cv

| horia2012 a răspuns (pentru Tecu_Flavius_1999):

A functionat pana acum? Laptopul vine cu W7 preinstalat. Ai instalat alta varianta de W7? Daca ai instalat alta varianta iti trebuie si driverul audio corespunzator. Ai fost in setari la Sound-Recording-Microphone-Configurare, ai facut testul, ai vorbit in microfon si nu merge. E foarte simplu de configurat. Inseamna ca ai o problema cu driver-ul audio.