| saluttpu123 a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor am un rottweiler in vasta de 2 luni si un pic spuneti-mi cum sa il dezvat sa nu mai ne muste efectiv m-am saturat sa ma muste l-am si batut si cu frumosul nu merge bine nu l-am batut tare doamne fereste cate un papuc la cur nu stiu ce sa ma fac ma musca intr-una i-am luat si o minge degeaba tot ne musca am nevoie de ajutor! FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Anna97854677 a răspuns:

Hahaha, am si eu un rottweiler, are 3 ani acum, dar tot de pe la varsta aia il am si eu.
Al meu e dus cu capul, asa era si la varsta aia, daca il deranja ceva maraia si te musca laughing
Nu e ceva anormal, majoritatea rottweilerilor sunt asa daca nu sunt dresati.
Ce trebuie sa faci tu e sa te interesezi si sa gasesti un dresor.
Altfel, nu ai putea face nimic, cainele nu stie de bine-rau, dar un dresor l-ar putea invata asta, chiar foarte bine.
Si eu l-am dus la dresat pe al meu si a renuntat la acest obicei.
Nu e scump.
Bafta happy

1 răspuns:
| rottweilerrrrr a răspuns:

Cainele e ca copilul nu trebuie batut ca el tine mint mai ales rottweiler acesti caini de omor daca nu ii dresezi dar dca nu il poti dresa si e mare deja
bafta