| AlexSapphirefull a întrebat:

am nevoie de putin ajutor,
De o saptamana de cand ascult muzica in orice program, media player, bs player sau winamp, imi da o eroare, error creating sound Buffer. iar mai exact in winamp imi apare "error creating DirectSound buffer. Error code :88780096". si se opreste muzica nu se mai aude nimic in tot Pc - ul... trebuie de fiecare data sa intru in services si sa dau restart la windows audio pentru a reveni sunetul, stie cineva cum pot rezolva problema. am drivere tot, totul este instalat corect...DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Dezinstaleaza, restart si reinstaleaza driver-ul audio.

| VyrusEleven a răspuns:

Se pare ca ai o problema la sistemul de drivere. Un program recent instalat produce conflicte intre drivere. http://www.realtek.com.tw/......Check.aspx

Intra aici, descarca driver-ul instaleaza-l si problema rezolvata. Sper ca ti-am raspuns la intrebare. Bafta