| finicu a întrebat:

Am niste casti de telefon, niste chinezarii, iar firul castii din partea dreapta este cu MUUULT MULT MULT mai mare decat firul celei din stanga. Cum pot micsora firul din dreapta ( sau mari pe cel din stanga )?

Răspuns Câştigător
| mihnea123abc a răspuns:

Poti sa tai firul din dreapta cat vrei tu si dupa aia sa cuplezi firele de dinauntru si dupa ce termini dai cu banda izolera de preferabil ce culoare au castile ca sa nu se observe

5 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Sa imi spui daca a functionat ce a spus mihnea.

| finicu explică (pentru soloangel01):

Inca merg amandoua

| Memo97 a răspuns:

Pai poti sa-l tai, in acest caz nu va mai functiona sau daca nu il dai peste gat ca toti oamenii si o sa fie inregula

| StefanERC a răspuns:

Nu trebuie sa le micsorezi
La castile aste dai firul mai lung peste gat si gata daca te dranjeaza
Daca il tai ele nu vor mai functiona si vei ramane cu o singura casca

| vladtaurus a răspuns:

Ai 2 variante dai firul mai lung peste gat si cel mic banuiesc ca are microfon
si a 2-a varianta tai firum mai lung in 2 locuri (cat vrei sa micsorezi) si dupa il legi, pui banda izolier si gata.