| DenimM a întrebat:

Am o imprimanta HP si pana acum foloseam cartus HP 301, apoi l-am schimbat cu unu Hp 650 si nu mai merge, nu il mai citeste,
Oare asta sa fie problema intre numere, trebuia sa iau tot 301?
E vrea diferenta intre ele?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

HP Deskjet 2050 All-in-One Printer Series
The following table displays ink cartridge information for the HP Deskjet 2050 All-in-One Printer Series.
Printer models
Region printer was purchased
Ink cartridge name
HP Deskjet 2050 All-in-One J510a
HP Deskjet 2050 All-in-One J510c
HP Deskjet 2050 All-in-One J510d
HP Deskjet 2050 All-in-One J510e
North America and Asia Pacific, (excluding India, China, Japan, and Indonesia)
HP 61 Black
HP 61 Tri-color
Western Europe
HP 301 Black
HP 301 Tri-color
Middle East, Africa, Latin America, Japan, and CIS
HP 122 Black
HP 122 Tri-color
China, India, and Indonesia
HP 802 Black
HP 802 Tri-Color

Dupa cum vezi nu este 650 pe lista :-\ deci nu este cartusul compatibil. Sorry.

Sursa:
http://support.hp.com/......c01766411/

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca cartusele nu sunt originale, trebuie tu sa faci o serie de pasi. Cauta pe google modelul imprimantei si o sa vezi.
E ceva cum ca trebuie sa apesi 10 sec pe butonul de pornire, apoi sa apesi altceva si tot asa...

| halogen001 a răspuns:

Cel mai probabil, cartusul 650 nu se potriveste cu imprimanta 2050. Numai 301 e bun.

| ishallhelpyou a răspuns:

Modelul imprimantei, te rog.

Cartușele sunt originale?

| DenimM explică (pentru ishallhelpyou):

Hp Deskjet 2050 All-in-One J510 series
Primul cartus, cel 301 a venit cu imprimanta, iar al doi-lea, cel 650 a fot cumparat de mine din Altex la 60lei si nu-l citeste

| ishallhelpyou a răspuns (pentru DenimM):

HP Deskjet 2050 All-in-One Printer Series
The following table displays ink cartridge information for the HP Deskjet 2050 All-in-One Printer Series.
Printer models
Region printer was purchased
Ink cartridge name
HP Deskjet 2050 All-in-One J510a
HP Deskjet 2050 All-in-One J510c
HP Deskjet 2050 All-in-One J510d
HP Deskjet 2050 All-in-One J510e
North America and Asia Pacific, (excluding India, China, Japan, and Indonesia)
HP 61 Black
HP 61 Tri-color
Western Europe
HP 301 Black
HP 301 Tri-color
Middle East, Africa, Latin America, Japan, and CIS
HP 122 Black
HP 122 Tri-color
China, India, and Indonesia
HP 802 Black
HP 802 Tri-Color

Dupa cum vezi nu este 650 pe lista :-\ deci nu este cartusul compatibil. Sorry.

Sursa:
http://support.hp.com/......c01766411/