| Voican_Emy_1998 a întrebat:

am o intrebare am camera video Samsung vp-d381 mini dv 34 optical zoom pot descarca pozele cu un cablu de date PLZZZZZZZZZ VA ROG spuneti-mi

6 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Transferul datelor de pe o caseta minidv in pc se face cu ajutorul unei placi ieee 1394 si a cablului aferent fara pierderi de calitate. Placa e foarte ieftina (cam 50 ron) si arata asa http://www.minilabservice.com/products/IEEE-1394-for-FMPC.html Tv tunerul sau placa de captura sunt ceva mai scumpe iar pierderea de calitate e semnificativa.

| shannygelu a răspuns:

Nu poti cu cablu trebuie sa ai un tuner tv si sa tragi pe calculator caseta minidv prin tuner pe calc

| Voican_Emy_1998 explică:

Dar cat ar costa la magazin un pret masim sa scot
pozele

| Voican_Emy_1998 explică:

Dar cat m-ar costa sa scot pozele? pret maxim

| nutepriveste21 a răspuns (pentru Voican_Emy_1998):

Daca camera este a ta si vrei sa te folosesti de ia in continuare atunci e bine sa faci rost de placa respectiva (se mai gaseste pe diferite siteuri de ocazie sau chiar noi) daca nu, atunci cauta pe cineva care o are in pc sau cu tuner.

| Voican_Emy_1998 explică:

Dar eu am laptop